HAKKIMIZDA.

Türkiye’nin ilk ve tek Engelli İstihdamı Danışmanlığı olarak, çalıştığımız şirketlere 2016 yılından beri engelli personel istihdamı sağlamaktayız. İŞKUR’un özel istihdam bürosu olarak faaliyet göstermekteyiz.

Misyon: Engelli bireylerin toplumda eşit fırsatlara sahip olmalarını sağlamak, iş dünyasında eşitliği, çeşitliliği ve kapsayıcılığı teşvik etmek ve herkes için adil ve erişilebilir bir çalışma ortamı yaratmak için varız.

Vizyon: Engelli bireylerin yeteneklerini sergileyebilecekleri, kariyerlerini geliştirebilecekleri ve topluma katkıda bulunabilecekleri bir dünya hayal ediyoruz. Bu vizyonu gerçekleştirmek için, işverenler ve toplum arasında köprüler kurarak, engelli istihdamının önündeki engelleri kaldırmayı hedefliyoruz.

Hedefler:

Engelli bireyler için iş imkanlarını artırmak ve onların profesyonel gelişimlerini desteklemek. Şirketler için çeşitliliği sağlamarına destek olmak, kapsayıcı kültür oluşturmak.

  1. Şirketlerin eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık konusunda bilinçlenmelerini sağlayacak eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmak.
  2. Engelli bireylerin işe alım süreçlerinde karşılaştıkları zorlukları azaltmak ve iş yerlerinde eşitlikçi politikaların benimsenmesini sağlamak.
  3. Engelli bireylerin işe alım süreçlerinde karşılaştıkları zorlukları azaltmak ve iş yerlerinde eşitlikçi politikaların benimsenmesini sağlamak.

HEDEFİMİZ.

Yola çıkış amacımız, engelli çalışanlara daha fazla ve sürdürülebilir istihdam olanağı yaratmak. Yapılan araştırmalarda Türkiye nüfusunun yaklaşık %13’ünün engelli olduğu ve yaklaşık %22’sinin aktif olarak çalışabildiği bilgisi paylaşılıyor. Bu tam 2 milyon kişi demek. Rakamlardan bahsettik çünkü, bu aktif iş gücünün doğru olarak kullanılmasını sağlamak için özenle adaylarla görüşüp, davranış analizlerini de yaptıktan sonra, uygun pozisyonlara uygun adayların yerleştirilmesini sağlamak önceliğimiz.

NEDEN YAPIYORUZ?

ENGELLERE İNANMIYORUZ!

 İş hayatında herkesin katma değeri olduğuna, yetkinlik ve niteliklerin her şeyden önce geldiğine inanıyoruz. Örneğin Stephen Hawking; konuşamıyor, yürüyemiyor, kalem tutamıyor ama Einstein’dan bu yana dünyaya gelen en parlak teorik fizikçi olarak kabul ediliyor.
Engelli bireyler hakkındaki ön yargılar iş hayatında onların, işverenler ve çalışma arkadaşları tarafından maalesef farklı olarak tanımlanmalarına neden oluyor. Bu ön yargıları kırmak için, engelli çalışanların işe bağlılıklarının daha yüksek olduğunu, arkadaşlarına kıyasla daha çok iş bilincine sahip olduğunu ve daha pek çok faydalarının olduğunu biliyor muydunuz?
Bu ilhamla, Türkiye’de engelliler, onların çalışmasını bekleyen aileleri ve kurumlar için bu platformu oluşturduk. Hem işverenler hem de iş arayanlar ile bir araya geliyoruz. İki tarafın ihtiyaçlarını dinliyor, ortak paydada buluşturma arzusu ile çalışıyoruz.

REFERANSLARIMIZ

NE DEDİLER?

Öncelikle bizleri unutmayıp yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum.

“ES Kariyer Danışmanlık”a gelecek olursak, bizlere destek çıkmanızdan, bizlere yol açmanızdan ve hep yanımızda olmanızdan oldukça memnunum ve gurur duyuyorum. Sizler sayesinde iş sahibi oldum ve göstermiş olduğunuz yolda adımlar atmayı başardık. 

Teşekkür ediyorum. Sevgiler,

İyi çalışmalar dilerim…

Hemen hemen herkesin hayatında geçirdiği zorlu bir dönemde iken, bana güvenen ve iş hayatına dönmemde yardımcı olan ES Kariyer’e ve çalışanlarına çok teşekkür ederim. Bu ekibin sayesinde; Siemens gibi köklü, dünya çapında önemli işlere imza atan, çalışanlarına oldukça önem veren bir firma bünyesine katıldığımı ve burada hayata geçirilen uygulamaların önemli bir parçası olma şansını elde ettiğimi belirtmek isterim. Günümüzdeki gibi çok büyük bir iş ve çalışan havuzu içerisinde bile, yeteneklerime ve şartlarıma çok uygun bir iş bulmamda yardımcı oldular.

Bu süreçte, doğru yönde atılan bir adımın çok güzel sonuçlar verebileceğini hatırladım. Toplum içerisinde birbirimize verdiğimiz desteğin çevremize de aynen yansıdığını fark ettim. Şahsen buradan çıkardığım sonuç; zor olsa dahi, hem iş hem de özel hayatımızda karşımıza çıkan sorunlardan çok yapabileceklerimize odaklanmamız gerektiğidir. Yapamadıklarımızdan çok yapabildiklerimize odaklandıkça, hayat daha güzel hale gelmekte. Bana bu süreçte yardımcı olan herkese tekrardan şükranlarımı sunarım.

Güzel günler dileklerimle

Ciddi manada engelli istihdamına gönül vermiş ender kuruluşlardan birisiniz. İlk etapta yapılan çalışmalara ticari gözle bakmamanız ve ön planda memnuniyet odaklı çalışmanız en büyük takdir edilecek özelliklerinizden. Ülkemize ve istihdam çevresine kattığınız yenilikçi düşünce ve çözüm odaklı çalışma prensibinizi gönülden kutluyorum. 

Kişisel olarak düşüncem gerek firma kurucunuz olsun gerekse firmanız personellerinin ilgi ve alakası olsun daha iyi istihdam sağlamak için ellerinden geleni başarıyla yapmakla kalmıyor, samimi olarak da her süreçte adayların yanında olarak fazlasıyla emek harcıyor. 

Bu çalışma prensibiniz ile gelecekte öncü istihdam kuruluşlardan olacağınızdan ve diğer kuruluşların sizleri örnek alacağından eminim.  

Sizlere emeklerinizden dolayı gönülden teşekkürü borç bilirim.  Umarım gelecekte sizleri daha iyi yerlerde görürüz. Başarılarınızın devamını dilerim.

Saygılarımla                                                                  

Çalışacağınız bölüm, kurum tamamen sizin sağlık durumunuz göz önünde bulunarak seçiliyor. Çalışacağınız konum sizin açınızdan ne kadar önemli ise ES Kariyer içinde o kadar önemli. İşe alımda titizlikle davranılıyor çünkü en önemlisi sizin sağlığınız ve  rahat bir çalışma ortamı olması. Çalıştığınız ortamda asla engellisiniz diye ayrılmıyorsunuz, bu iyi anlamda bir ayrımcılık. Engelliyiz ama biz de her şeyi yapabiliriz. Bu sadece bir farkındalık.

Öncelikle ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim 🙂

ES kariyer ile Kariyer.net aracılığı ile tesadüfen tanıştım. Görüşmeler uzun sürdü fakat şuan 8 aydır çok büyük ve kurumsal bir firmada çalışıyorum. Tabi bu sizlerin yönlendirmesi aracılığı ile oldu.

Her şey için tekrardan teşekkür ediyorum.

ES kariyer çalışanlarına teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum. Yurdumuzda bulunan farklı insanların topluma kazandırılması konusunda bir gayret içerisinde olan bu sıcakkanlı ve dost yanlısı çalışanlara kucak dolusu sevgilerimi bir bir iletiyorum. Bengü Bahrioğlu hanımın benim için uğraştığını ve gayret ettiğini telefon ve mail trafiğinden anlamamak zor değil diye düşünüyorum.

Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Saygılar.